KODĖL SVARBI ERGONOMIKA BIURE?


Dirbti patogiai ir saugiai nėra tik tušti darbo tvarkos taisyklių žodžiai. Svarbu pasirūpinti savimi, kad prie darbo stalo praleistos valandos taptų malonios, o ne varginančios. Štai keli daiktai jūsų patogiai darbo vietai ir gerai savijautai. 

Popieriaus laikikliai 

Jeigu žinote tą jausmą, kai vis persikreipdami žiūrite tai į lapą, padėtą prie klaviatūros, tai į monitoriaus ekraną – patariame naudoti popieriaus laikiklius. Išvengsite papildomų ir nepatogių judesių kaklui, kadangi laikikliai užtikrins žiūrėjimą į prisegtus dokumentus bei kompiuterio ekraną viena kryptimi. Popieriaus laikiklis apsaugo ir jūsų akis, nes yra statomas akių lygyje. Laikikliai išlaiko net storus katalogus, vartyti lapus yra lengva. Su šia priemone ne tik bus patogiau dirbti, tačiau dar ir taupysite laiką.

Pėdų atramos 

Ši priemonė nepamainoma, jei jūs po darbo dienos jaučiate kojų skausmus. Pėdų atramos gerina kojų kraujotaką, masažuoja jūsų pėdas, todėl sėdėti bus ne tik patogu, bet ir itin malonu. Be to, tokių atramų pagalba išlaikysite teisingą kūno padėtį, todėl išvengsite nugaros ir kaklo raumenų nuovargio bei sveikatos sutrikimų. 


Priedai pelytei ir klaviatūroms 

Riešo atramos apsaugo jūsų rankų sausgysles nuo užspaudimo, tai yra itin dažnai nustatoma profesinė liga. Šios atramos prieš klaviatūrą užtikrina taisyklingą rankų padėtį. Galite rinktis ir antibakterinio paviršiaus atramas, taip apsisaugosite nuo kenksmingų mikroorganizmų, juk bakterijos dažniausiai plinta per rankas.


Nešiojamų kompiuterių stovai

Apie kompiuterių stovų naudą jau rašėme. Jie yra tiesiog nepakeičiami, kai dirbate su nešiojamu kompiuteriu, kuris tikrai nebuvo išrastas darbui prie stalo visą dieną. Tausokite savo akis, kaklą ir nugarą naudodami tokius stovus ir iš karto pasijusite geriau. 

Dažniausiai monitorių aukštis taip pat būna netinkamai sureguliuotas. Tai patikrinti yra labai lengva – viršutinis monitoriaus kraštas turi eiti tiesia linija su jūsų akių lygiu. Išeitis – stovas monitoriui, kuris yra specialiai pritaikytas, būna reguliuojamas tiek į viršų-apačią, tiek leidžia sukti ekraną į šonus. Tokie stovai užtikrina, kad prietaisas neslystų, taip pat labai patogu šalia laikyti dokumentus ar kitas mielas smulkmenas.

Nugaros atramos

Deja, ne visos biuro kėdės užtikrina mūsų taisyklingą sėdėjimą. Geriausia išeitis – naudoti nugaros atramas, kurios tvirtinamos ant įvairių kėdžių. Tokie specialiai patogiam ir saugiam sėdėjimui skirti atlošai užtikrina teisingą jūsų nugaros ir kaklo laikyseną.

Branginkite savo sveikatą ir gerą savijautą, nes tai svarbiausias mūsų turtas. O saugioje darbo vietoje dirbti bus ne tik lengviau, bet ir smagiau.