Kaip išsirinkti lagaminą ir neprašauti?


Patvarus lagaminas – reikalingas keliaujant tiek darbo reikalais, tiek išsvajotų atostogų. Nesvarbu, ar vykstate į verslo kelionę, ar su draugais pailsėti – dažnam iškyla klausimas „Kokį lagaminą rinktis, kad jis nesulūžtų po pirmojo skrydžio?“. Patarimais, kaip tokį išsirinkti ir neprašauti, su jumis dalijasi mūsų produktų vadovas Andrius. Susipažinkite, išsirinkite ir mėgaukitės kelione!

Lagamino medžiaga. Kodėl jos skiriasi?

Dėl kokybės ir kainos, skirtingų vartotojų poreikių. Bendroji tendencija – lagaminas turi būti kuo patvaresnis (bet ne kietesnis) ir lengvesnis. Dažniausiai lagaminai gaminami iš polipropileno arba polikarbonato.

Polipropilenas
Sunkiai susitrina, laikui bėgant neskilinėja ir yra atsparus smūgiams. Jis lengvai dažomas, dėl to lagaminai iš šios medžiagos būna pačių įvairiausių spalvų. Juos galima vežioti užpildytus ir pustuščius. Jų minusas yra didesnis svoris.


Polikarbonatas
Lankstesnė medžiaga. Šie lagaminai atsparūs smūgiams, todėl yra ilgaamžiai ir nebijo mechaninio poveikio. Polikarbonato lagaminai lengvesni, būna ne tik įvairių spalvų, bet ir faktūrų. Tačiau juos rekomenduojama vežioti pilnai užpildytus. Šios medžiagos lagaminai laikomi patikimiausiais ir ilgaamžiškiausiais.
ABS plastikas
Tai yra pirmoji medžiaga, panaudota masinėje lagaminų gamyboje. Šie lagaminai būna ryškūs, su spauda, atsparūs nusitrynimui. Minusai – didelis svoris ir trapumas. 100 procentų ABS plastiko lagaminai reikalauja itin atsargaus naudojimo. Bet prižiūrimi gali tarnauti keletą sezonų.


Svarbu atsižvelgti ir į garantiją. Ar tokia suteikiama? Jei taip – kam konkrečiai, o gal visoms dalims ir, žinoma, kokiam laikotarpiui.

Kas geriau – 2 ar 4 ratukai?

4 ratukai, besisukantys 360 laipsnių, ženkliai palengvina lagamino gabenimą. Jį galima tradiciškai vežti iš paskos arba stumti šalia savęs naudojant mažiau jėgos.

Kokio dydžio lagaminus rinktis?

Rankinio bagažo – kuo didesnis, bet neviršijantis leistinų avialinijų nustatytų matmenų. Registruoto bagažo – vidutinio dydžio talpos užtenka verslo kelionėms, jis lengvesnis, pakankamai talpus ir patogiau gabenamas. Didžiausi lagaminai skirti ilgoms ar šeimos kelionėms.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lagaminą?

• Korpuso medžiagą: idealiausia yra patvari ir lanksti, nes ji sunkiau skyla nuo smūgių;
• Detalių medžiagą: metaliniai užsegimai, lanksčiųjų plastikų rankenos;
• Svorį;
• Ratukus: keturi besisukantys 360 laipsnių kampu;
• Saugumą.

Lagaminų apsauga. Pakanka esamų spynelių/kodų ar reiktų papildomų?

Lagaminą apsaugoti tinka tik TSA (Transporto saugumo administracijos) standartą atitinkančios spynos, kurios taip ir vadinamos TSA LOCK. Oro uosto darbuotojai tikrina ir visus bagažo lagaminus prieš keldami juos į lėktuvą. Kai kuriais atvejais jie gali atidaryti lagaminą detalesnei apžiūrai. Tokiu atveju bet kokios spynelės gali būti sulaužytos. Lagamino užraktai patvirtinti TSA turi universalų visraktį, kuriuo darbuotojai lengvai atidaro lagaminą nepažeisdami jo. TSA užraktai turi specialią raudonos spalvos rombo žymę.

Lagaminai, kuriuos rekomenduojame:

Rankiniam bagažui

Vidutiniam bagažui

Dideliam bagažui