KAIP TAMPAMA ŠAUNIAUSIU ADMINISTRATORIUMI?


2018 m. šauniausia administratorė Eglė Tamašauskaitė gali būti pavyzdžiu kiekvienam, kuris siekia, kad mėgstamas darbas atneštų saldžių vaisių. Dar nė metų administratore nedirbanti mergina jau buvo įvertinta ne tik kolegų, bet ir visos Lietuvos. Todėl paklausinėjome Eglės, kaip ji mato administratoriaus profesiją bei, kas lėmė jos sėkmę šioje srityje. 


Kaip tapai administratore?

Socialiniai tinkluose galima atrasti daug naudingų įrašų, pvz., darbo pasiūlymų, kuriais dalinasi pažįstami. Taip nutiko ir man: išvydus pažįstamos įrašą Facebook‘e dėl laisvos administratorės darbo pozicijos, nusprendžiau kandidatuoti. Po poros darbo pokalbių bei ProfileXT testų sėkmė pasiekė ir mane.

Kokia buvo tavo pirmoji diena administratoriaus kėdėje? Kaip ji pasikeitė iki šiandienos?

Kaip dabar prisimenu pernai metų birželio 13-ąją. Pirmoji darbo diena prilygo it Čarliui šokolado fabrike – plačiai atmerktos akys, sklidinos žingeidumo! Prisipažįstu, kad būta nerimo, nes užduočių srautai, darbo krūviai ir buvusių administratorių „multitaskingas“ paliko stiprų įspūdį, kad laukia kažkas oho-ho. Taigi susipažinus  su kolegomis ėmiausi perimti užduotį po užduoties.  Taip prasidėjo mano pirmoji darbo diena BAA Training!

Ko išmokai dirbdama administratore?

Šioje darbo pozicijoje išmokau planuoti savo laiką, dar labiau nebijoti šypsotis ir pozityviai žvelgti į daugumą atvejų. Taip pat ne kiek išmokau, kiek įsitikinau, kad empatija ir kantrybė yra svarbūs charakterio bruožai šiame darbe.

Ar pritari, kad įmonės sėkmei didelę įtaką turi administratorius? Kuo, tavo nuomone, administratoriaus darbas yra svarbus?

Įmonės sėkmei tikrai turi įtakos administratorius. Galima pajuokauti, kad administratoriai kiekvienoje kompanijoje yra tarsi draudimo brokeriai, kurie užtikrina sklandų darbų procesą, kartais net pranokstantį lūkesčius. Gebėjimas suplanuoti darbus, greitai reaguoti į užduotis, numatyti galimas situacijas ir iš anksto jomis pasirūpinti – visa tai įmonei padeda artėti prie sėkmės. 

Visiems žinoma, kad administratorė yra biuro atmosferos dizainerė, kuri, pasitelkusi komunikabilumą, kūrybiškumą ir empatiją, prakalbina net ir tyliausius kolegas. Mano manymu, nors ir darbų procesų sklandumas yra svarbus, tačiau reikia nepamiršti ir gero ryšio su kolegomis! Gi administracija prisideda prie biuro suvienijimo.

Norisi paminėti ir tai, kad administratorius yra įmonės veidas, nes pirmoji pažintis su įmone bus su administratoriumi: jei paskambins išorės klientas telefonu, į rūpimus klausimus atsakyti padės administratorius, jei ateisi biurą – taip pat pasitiks administratorius. Taigi administratoriaus darbas svarbus.

Kaip manai, kokios užduotys geriausiai atskleidžia administratoriaus talentus?

Iš patirties galiu atsakyti, kad geriausiai talentus atskleidžia kūrybos reikalaujantys darbai: informacinius laiškus galima surimuoti, kolegą gimtadienio dienos proga pasveikinti su jam dedikuota daina, о biure minimai šventei suteikti žaismingumo mini scenarijus!  Žinoma, talentas yra ir originalus ar greitas sprendimas iškilusiems trikdžiams!

Ar esi administratoriaus darbe susidūrusi su stereotipais, jei taip, tai kokiais?

Esu girdėjus, kad administratorės darbas apima trijų veiksmų kartotę: kavos puodelių nešimą, skambučių atsakinėjimą bei tiesiog buvimą gražia. Su šiais stereotipais visiškai nesutinku!

Administratoriumi gimstama, tampama per instrukcijas ar išmokstama praktikoje?

Trečias variantas. Aš tikiu, kad viską galima išmokti, o nuo asmens priklauso, kaip greitai jis tai padarys. Paminėtina ir tai, kad kiekvienas biuras renkasi administratorių pagal savo lūkesčius ir specifiką. Pavyzdžiui, jei biure yra intensyvūs išorės klientų srautai, akivaizdu, kad biuras ieškos komunikabilaus asmens.

Kokias administratoriaus savybes labiausiai vertini tu?

Komunikabilumas, empatija ir greita reakcija.

Administratorius – tai visų kolegų asistentas ar vienas biuro karys?

Biuro veidas. Jeigu reikia pasirinkti iš šių dviejų variantų – tai asistentas. Administratorius žino įvairius darbo procesus, tad geba padėti įveikti trukdžius ir kuo geriau atlikti užduotį.

Laimėjusi konkursą, gavai labai daug dovanų. Kuri paliko didžiausią įspūdį?

Didžiausią įspūdį paliko HP nešiojamas kompiuteris, kurį dėl tobulai kompaktiško dydžio ir svorio galiu nešiotis visur ir visada! Tiesiog stebuklėlis!

Kaip kolegos įvertino gautą titulą?

Buvo išties gera dalyvauti konkurse dėl didžiulio kolegų palaikymo! Visa „BAA Training“ komanda nuoširdžiai džiaugėsi ir sveikino pelnius tokį titulą. Jie net juokavo, kad nieko kito nebuvo galima tikėtis iš „BAA Training“ Metų sielos. Mūsų įmonėje organizuojami apdovanojimai už tam tikras vertybes, o vieną jų „BAA Training“ Siela, šiais metais pelniau ir aš.

Kaip manai, kaip Šauniausio administratoriaus titulas gali tau padėti ateityje?

Manau, kad jis tikrai įkvėps daugiau pasitikėjimo savimi!

10 taisyklių, kurių turi laikytis kiekvienas, norintis būti šauniausiu administratoriumi.

1. Rytą pradėti su šypsena.

2. Gera nuotaika yra užkrečiama – naudokis šiuo ginklu.

3. Empatija padeda išspręsti net ir sunkiausią situaciją.

4. Nebijok rodyti savo talentų, galbūt tai yra TAI, ko reikia tavo biurui.

5. Gera, kai su tavim bendrauja maloniai. Elkis taip ir tu.

6. Profesionalumas nėra tik puikiai atlikti darbai, bet ir reprezentatyvi išvaizda.

7. Frazė „Tai ne mano darbas“ neegzistuoja.

8. Kelias į sėkmę prasideda žodžiais „Taip, mielai tau padėsiu“.

9. Maži sunkumai yra tam, kad augtum.

10. Nenustok tikėti savo komanda!