PASIKLYDAU TARP POPIERIŲ: KAIP ORGANIZUOTI TVARKĄ ANT DARBO STALO


Savo produktyvumą galite nesunkiai pakelti 32 procentais – tereikia sukurti jaukią darbo vietą. Vien tik gyvas augalas ant darbo stalo daro teigiamą įtaką jūsų dėmesio koncentracijai ir emocijoms. Dar daugiau, kai sutvarkote įvairius popierius ir kitas smulkmenas, darbas klojasi greičiau. Jūsų dėmesiui – mūsų patarimai, kaip teisingai sudėlioti darbo reikmenis.

1. Po ranka tik mėgiami ir naudojami daiktai

Nors ant stalo turite krūvą tušinukų ir pieštukų, pastebėjote, kad ranka krypsta vis prie vieno, kuris patogiausias, mieliausias? Šį mėgstamą tušinuką ir laikykite po ranka, kad nereikėtų jo vis ieškoti tarp kitų. Yra posakis, kad geriau vienas geras draugas, nei 100 pusėtinų pažįstamų, lygiai taip pat su rašymo priemonėmis – išsirinkite vieną ar kelis, bet gerus.

2. Netikėtos mintys ir užduotys

Nors bene visą laiką dirbate kompiuteriu, šalia turėkite pasidėję lapą/užrašinę/darbo kalendorių ir jame rašykitės netikėtai kilusias mintis, užduotis. Toks būdas yra greitesnis ir patogesnis nei ieškotumėte kompiuteryje, kur greitai užsirašyti ir išsaugoti informaciją, juolab, kad ranka užrašytos mintys ilgiau išlieka mūsų galvose.

3. Padėklai ir stovai dokumentams

Padėklai ir stovai dokumentams Kad ant stalo nesimėtytų įvairūs popieriai, pastatykite stalo kampe dokumentų stovus ar padėklus. Tai ne tik padės sudaryti tvarkingesnio stalo įspūdį, tačiau dar ir suorganizuoti dokumentus pagal skirtingus projektus, todėl vėliau nesunkiai ir greitai atrasite reikiamus failus.

4. Nuotraukos ir kitos mielos smulkmenos

Nuotraukos ir kitos mielos smulkmenos Ne visiems darbdaviams patinka ant jūsų darbo stalo pastatytos artimųjų nuotraukos, tačiau svarbiausia taisyklė čia yra saikas. Nedidelės, jus motyvuojančios fotografijos, tik skatina efektyvesnį tikslų siekimą bei įgyvendinimą.

5. Tvarka kompiuteryje

Taip pat yra svarbu sutvarkyti ne tik darbo aplinką, tačiau ir kompiuterio darbalaukį. Labai patogu atliekant įvairias užduotis visus reikalingus failus matyti pradiniame ekrane, tačiau tokiu būdu greitai pasimestumėte tarp skirtingų projektų, todėl svarbu kurti įvairius teminius aplankus. Be to, „švarus“ darbalaukis reiškia, kad vietoj nepadarytų darbų, ekrane matysime savo mėgiamus ir motyvuojančius vaizdus.