KAIP IŠLIKTI DARBINGIEMS VISĄ DIENĄ?


Vieną dieną į darbą ateiname kupini neišsemiamos energijos, darbus atliekame greitai ir be didesnių rūpesčių. Tačiau būna dienų, kai užduočių daug, o optimizmas ir jėgos yra išgaravusios. Tad kaip išlikti darbingiems visą dieną, atlikti visas užduotis ir net viršyti savo tikslus?


1. Lipnūs lapeliai – įvairioms užduotims planuoti

Ant lipnių lapelių užsirašykite užduotis. Nepamiršite nei vieno darbo, kurį turite atlikti, o kolegos liks patenkinti jūsų puikia atmintimi. Šie lapeliai padės nustatyti darbų krūvį bei blaiviai įvertinti, ar galite pažadėti atlikti tam tikrus darbus. Galiausiai, spalvoti lapeliai padės suskirstyti darbus pagal jų prioritetus. Geriausia yra darbus pradėti nuo jums maloniausių, tada atlikti pačias sunkiausias užduotis ir pabaigti lengvomis, kurios nereikalauja tiek daug protinio ir intensyvaus darbo. O svarbiausia, kad atlikus užduotį yra labai malonu lapelį suplėšyti ir išmesti – psichologiškai sau įtvirtinsite, kad užduotį pabaigėte.

2. Išeikite į lauką ir pajudėkite

Jeigu pastebėjote, kad dirbate neefektyviai, nepagailėkite 10-15 min. išeiti į lauką ir pasivaikščioti. Tos lauke praleistos minutės pasiteisins su kaupu, grįš ne tik energija, tačiau ir gera nuotaika. Toks būdas dar efektyvus ir dėl judėjimo. Sėdėdami po 8 valandas per dieną atprantame nuo fizinio krūvio, o tai grįžta bumerangu, nes nebelieka nei noro, nei jėgų dirbti. Apie originalius ir veiksmingus pratimus biuro aplinkoje gali skaityti čia.

3. Žaiskite lavinamuosius žaidimus

Atsisiųskite lavinamųjų žaidimų (pvz., Sudoku) į savo telefoną ar nusipirkite užduočių knygą ir leiskite sau per dieną bent 15 min. pamiklinti smegenis. Kaip mūsų kūnui reikia mankštos, taip smegenims reikia pratimų, kurie stimuliuotų jų veiklą, gerintų atmintį.

4. Nustatykite laikmatį

Konkurencija yra puiki motyvacinė priemonė, o produktyvumui didinti galite kovoti su savimi! Nustatykite tam tikram laikui, tarkime, 30 min. laiką, per kurį turite padaryti užduotį. Tokiu būdu geriau susikaupsite, o po įvykdytų užduočių galėsite save apdovanoti laisva minute atokvėpiui. Svarbu užduotį išskaidyti į mažesnes dalis ir nustatyti neilgus laiko tarpus, nes produktyviausi esame užduoties pradžioje ir pabaigoje.

5. Nebijokite triukšmo ar muzikos

Nustatyta, kad darbas visiškoje tyloje žudo kūrybiškumą, o pati geriausia vieta darbui yra kavinėje, kur girdimas neįkyrus žmonių vaikščiojimas, tyli muzika. Tokią aplinką sukurti yra labai paprasta, užtenka internete rasti tinklapius, kuriuos įjungę visą dieną galėsite klausytis tokių garsų ir dirbti su įkvėpimu.