POILSIS JŪSŲ AKIMS - PRIVALOMAS!


Prie kompiuterio praleidžiate didžiąją laiko dalį darbe? Vakare po darbų mėgstate pažiūrėti filmą? Nuolatos tikrinate naujienas savo išmaniajame telefone? Tuomet greičiausiai jūsų akys yra išvargusios ir joms reikalingas jūsų dėmesys. Kad būtų lengviau pasirūpinti savo akimis, pateikiame pačius efektyviausius ir laiko patikrintus patarimus.

1. Taisyklingai nustatykite ir sureguliuokite atstumus tarp akių ir kompiuterio ekrano. Viršutinis ekrano kraštas turi atitikti jūsų akių lygį, pagal jį turite reguliuoti kompiuterio ir kėdės aukštį. Kadangi daugelis darbuotojų dirba prie nešiojamųjų kompiuterių, kurie neatitinka reikiamų nuotolių, yra naudinga naudoti nešiojamų kompiuterių stovus. Tuomet kompiuteris yra pakeliamas iki akių lygio, tai padeda išvengti ir kaklo bei nugaros skausmų.

2. Yra svarbus ekrano ryškumas ir jo švara. Jis negali būti žymiai ryškesnis už kitus objektus patalpoje, todėl nepatariama prie kompiuterio dirbti tamsoje. Priklausomai nuo darbų, stenkitės reguliuoti ekrano kontrastingumą, tarkime, kai rašote laiškus, užtenka ir mažesnio ekrano ryškumo.

3. Akims yra būtinos pertraukėlės, ilgą laiką nukreipę žvilgsnį į ekraną, varginame akis. Kadangi užsisukę į darbų verpetą, pamirštame jas pailsinti, galima telefone ar kompiuteryje nustatyti priminimą ar net atsisiųsti specialią programėlę, pvz.šią. Tuomet niekada nepamiršite pamankštinti akis: pasukioti jas į šonus, viršų, apačią, žvilgtelėti į tolį, greitai ir daug pamirksėti.

4. Sveikoms akims taip pat yra svarbi mityba. Žinoma, galite vartoti maisto papildus, tačiau dar naudingiau yra biure užkandžiauti vaisiais. Akims yra naudingiausi žali ir oranžiniai vaisiai bei daržovės, tai morkos, paprikos, apelsinai, mangai. Svarbūs ir visi citrusiniai vaisiai, nes juose esantis vitaminas C apsaugo akis nuo infkecijų.

5. Akiniai nuo saulės nėra tik vasaros aksesuaras, jie apsaugo mūsų akis nuo tinklainei kenksmingų ultravioletinių spindulių. Svarbu rinktis juos atsakingai, akinius kurie turėtų apsauginę dangą, o nebūtų tik stilingi, šviesą temdantys stikliukai. Ypač aktualu akinius nešioti ne tik šviečiant ryškiai saulei, tačiau, kai būnate prie vandens telkinių, kai yra sniego, kuris atpindi net 80 % saulės šviesos.