TECHNOLOGIJOS NEPAKEIS BIURO ADMINISTRATORIŲ


Biuras be administratoriaus – ne biuras, tiesa? Iškeliavus kolegai atostogauti nepajuntame, kad jo nebuvo kelias savaites, tačiau bent kelioms dienoms biuro administratoriui neatėjus į darbą – pasijuntame kaip be rankų. Nors daugelis mano, kad administratorius tik pasitinka įmonės svečius, gamina kavą arba siunčia korespondeciją, tačiau jo darbo diena ir indėlis komandai yra kur kas didesnis.

„Pasitikėjimas savimi, atkaklumas, diplomatiškumas ir taktiškumas – tokie pat svarbūs įgūdžiai administratoriams šiandien, kaip ir praeityje. O ypatingai svarbu domėtis technologijomis ir jų tendencijomis.“, ‒ apie didžiausius reikalavimus šių dienų administratoriams pasakoja charizmatiškasis lektorius, mokymų kompanijos „Today‘s training courses“ vadovas Paul Pennat.

„Sodros“ duomenimis šiuo metu Lietuvoje dirba daugiau nei 15000 administratorių, sekretorių, asmeninių asistentų. Šių darbuotojų, „Officeday“ ir Paul Pennat nuomone, jokios technologijos negali pakeisti. Tikėdami tuo, jau tryliktus metus iš eilės „Officeday“ organizuoja „Šauniausio biuro administratoriaus“ konkursą, kuriuo norima atkreipti dėmesį į administratorių profesiją. Kad ši profesija yra nepakeičiama, parodo kiekvienais metais augantis besiregistruojančių dalyvių skaičius. Šiais metais konkurse sulaukta beveik dvigubai daugiau paraiškų nei 2016 m. Šiemet konkurse dalyvauja 219 dalyvių, iš kurių sulaukta 8 vaikinų ir 211 merginų paraiškų.

Administratoriams ir asmeniniams asistentams skirtus mokymus vedantis Paul Pennant iš Didžiosios Britanijos yra pats perlipęs visus karjeros laiptelius – buvo konsultantas telefonu, dirbo registratūroje, tapo administratoriaus asistentu, vėliau administratoriumi, o po to – asmeniniu asistentu. Jis yra dirbęs viešose ir privačiose įmonėse, dalyvavęs įvairiausiuose mokymuose, kol nusprendė pats įkurti savo mokymų kompaniją ir tapti lektoriumi.

„Savo darbą mėgstu dėl jo įvairiapusiškumo ir fakto, kad niekada nebus dviejų tokių pačių dienų“ – teigia lektorius, prisiminęs darbą administratoriaus kėdėje.

Ir iš tiesų nebus identiškų dienų, nes įvairios technologijos sparčiai tobulėja. „Vien per 20 pastarųjų metų įvyko nemažai technologinių permainų: atsirado išmanieji telefonai, „Google“, „Facebook“, kiti socialiniai tinklai, duomenų saugyklos, kuriais asmeniniai asistentai turi mokėti naudotis, kad galėtų pagelbėti savo vadovų efektyviam darbui. Toks mobilus darbas taip pat reiškia, kad šių dienų administratoriai padaro daugiau darbo per tą patį laiką, nei praeityje, kuomet technologijos nebuvo tiek pasiekusios, kaip šiandien.“ – savo pastebėjimais dalinasi Paul Pennant.

Pats Paul Pennant Lietuvoje yra apmokęs daugiau nei 200 šios srities darbuotojų ir apie juos atsiliepia tik geriausiais žodžiais: „Lietuvoje dirbantys asistentai, administratoriai yra vieni iš svetingiausių, kokius teko sutikti.“ Dar ir dabar palaikydamas ryšius su kai kuriais seminaro dalyviais, P. Pennant su visais dalinasi patarimais, kaip būti kuo geresniu administratoriumi: „Svarbiausia – žiūrėti į savo darbą kaip į karjerą ir džiaugtis tuo, ką darai.“ Lektoriaus nuomone, administratoriai, kurie suvokia įmonės strategiją, padeda savo vadovams tapti dar sėkmingesniais, apsaugo juos nuo aplinkos blaškymo, trikdžių ir išlaiko tiek asmenines, tiek su verslu susijusias paslaptis – yra sėkmingiausi asistentai. „Išliekant lojaliu savo vadovui net sunkiausiu metu – jis savo darbuotojui vėliau atsidėkos tuo pačiu.“ – įsitikinęs P. Pennant.

Paul Pennat yra vienas iš komisijos narių „Officeday“ organizuojamame konkurse „Šauniausi biuro administratoriai 2017“. Iki balandžio 18 d. vyksta balsavimas bei dalyviams skirtų papildomų užduočių atlikimas. Daugiausiai taškų ir komisijos balsų surinkę dalyviai pateks į balandžio 26 dieną vykstantį finalą, kuriame sužinosime, kas yra 2017-ųjų metų Šauniausias biuro administratorius.